S Z K O Ł A  P O D S T A W O W A  

W  B R U S Z E W I E 

 

 

 

GŁÓWNA

AKTUALNOŚCI

KONTAKT

DZIENNIK ELEKTRONICZNY

O NAS

HISTORIA SZKOŁY

NASZE OSIĄGNIĘCIA

WYDARZENIA Z ŻYCIA SZKOŁY

SAMORZĄD SZKOLNY

KADRA PEDAGOGICZNA

RADA RODZICÓW

ODDZIAŁ PRZEDSZKOLNY

DOKUMENTY

GALERIA

OGŁOSZENIA I PRZETARGI

 

"JESTEŚMY RÓŻNI, LECZ RÓWNIE WAŻNI"

Grupa "Starszaków" z Oddziału Przedszkolnego bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie dla przedszkoli i kl. I-III pt. "Jesteśmy różni, lecz równie ważni". Projekt ma na celu podnoszenie świadomości i uwrażliwianie na temat autyzmu. W ramach udziału przedszkolaki przygotowały piękną pracę konkursową oraz uczestniczyły w niebieskim dniu. Uwieńczeniem tego dnia było zdjęcie w kolorze niebieskim. Dzieciom w sposób dostosowany do ich wieku przedstawiono czym jest autyzm, jakie trudności towarzyszą osobom dotkniętym tym zaburzeniem. Główną ideą tego dnia było pokazanie dzieciom, że swoim zachowaniem, akceptacją, wyrozumiałością a nawet zwyczajnie uśmiechem mogą sprawiać, że świat dla ludzi z autyzmem stanie się bardziej przyjazny.

BAL KARNAWAŁOWY 2021

16 lutego w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Pomysłów na przebrania nie brakowało. Wśród strojów dziewczynek dominowały królewny oraz wróżki. Natomiast chłopcy zaprezentowali się w pełnym umundurowaniu żołnierskim. Znalazł się również jednooki pirat. Wszystkim towarzyszył radosny nastrój. Dzieci wesoło bawiły się przy rytmach znanych przebojów a wystrój sali - balony i serpentyny podkreślały wyjątkowy charakter tego dnia. Rodzicom naszych przedszkolaków dziękujemy za przygotowanie pomysłowych strojów oraz słodkiego poczęstunku dla dzieci.

MIKOŁAJKI 2020

4 grudnia w naszym przedszkolu od rana panował świąteczny nastrój, który przedszkolaki podkreśliły dodatkowo odpowiednimi, oczywiście czerwono-białymi strojami. Dzieci wiedziały, że tego dnia odwiedzi je wyjątkowy gość - św. Mikołaj, dlatego od rana przygotowywały się na spotkanie z nim. Ubierały choinki oraz dekorowały sale w świąteczne akcenty przy akompaniamencie zimowych piosenek. Był również czas na napisanie listu do św. Mikołaja i ostatnie porządki. Gdy zjawił się Mikołaj radości nie było końca. Każde dziecko otrzymało upominek a dzięki uprzejmości rodziców wszyscy mieli okazję spróbować niecodziennych, mikołajkowych smakołyków.

ANDRZEJKI 2020

26 listopada nasi najmłodsi wychowankowie świętowali Andrzejki. Była to wspaniała okazja do dobrej zabawy, a jednocześnie możliwość poznania tradycji i obrzędów ludowych. Każdy chciał zobaczyć swoją przyszłość, dlatego chętnych do przygotowanych wróżb nie brakowało. Był wyścig butów, losowanie imienia sympatii i wiele innych. Uwieńczeniem dnia była wspólna zabawa przy rytmach dziecięcych przebojów. Przedszkolaki bawiły się doskonale a magiczny klimat towarzyszył im cały dzień.

KONKURS PLASTYCZNY 2020,

Miło nam poinformować, iż dzieci z oddziału przedszkolnego w bieżącym roku szkolnym zdobyły nagrodę w konkursie organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury w Wysokiem Mazowieckiem pt. "Czym jest niepodległość?". Dzieci włożyły wiele wysiłku w wykonanie pracy konkursowej a same przygotowania do konkursu były cenną lekcją patriotyzmu.